Art.nr. 670111
Watergedragen, geleidende coating

Productspecificaties
Bij levering
component A
component B
vermengd
De genoemde waarden staan voor typische producteigenschappen en moeten niet als bindende productspecificatie worden uitgelegd.
Toepassingsgebied
- Geleidende laag voor antistatische Remmers systemen
- Geleidende laag voor het Remmers Floor WGH AS systeem (AbZ Z-59.12-303)
Eigenschappen
- Elektrisch geleidend
- Verf compatibiliteitstest
-
Werkvoorbereiding
-
Eisen aan de ondergrond
De ondergrond moet voldoende draagvermogen hebben en vormvast, stevig, vrij van losse deeltjes, stof, olie, vet, rubbersporen en andere hechtingsbeperkende residuen zijn.
De gemiddelde hechttreksterkte van het oppervlak moet minstens 1,5 N/mm² (kleinste individuele waarde minstens 1,0 N/mm²) en de druksterkte minstens 25 N/mm² bedragen.
Er moet absoluut een geschikte Remmers epoxy-grondering, epoxy-schraaplaag of epoxy-mortel aangebracht worden.
-
Voorbereidingen
Voor het aanbrengen, zorg voor een gladde ondergrond door bv. een schraaplaag.
Voor gedetailleerde informatie raadpleeg het actuele technisch informatieblad van elk product.
Aansluitingen op de aardleiding en koperen strips voor verwerking aanbrengen afhankelijk van de oppervlakafmeting. Het moet gewaarborgd zijn dat geen enkel punt van het oppervlak meer dan 10 meter is verwijderd van een aardingspunt of een een daaraan verbonden koperstrip.
-
-
Bereiding
-
Combiverpakking
De harder (component B) volledig aan de basishars (component A) toevoegen.
Vervolgens het materiaal met een langzaam draaiende elektrische mixer
(ca. 300 - 400 omwentelingen/min.) vermengen.Het mengsel in een andere emmer overgieten en nogmaals grondig mengen.
Een minimale mengtijd van 3 min. aanhouden.
Sliertvorming duidt op onvoldoende vermenging.
-
Verwerking
-
Verwerkingsvoorwaarden
Materiaal, omgeving en ondergrond temperatuur: min. +10 0 °C tot max. +25 °C
-
Hogere temperaturen verkorten, lagere temperaturen, met name in combinatie met een hoge luchtvochtigheid, verlengen in het algemeen de aangegeven tijden.
-
Gereedschap / Reiniging
-
Borstel, rubberen trekker, epoxyrol, mengapparaat
-
Juiste gegevens kunt u in het gereedschapsprogramma vinden.
Gereedschap en eventuele verontreinigingen met water verwijderen vóór uitdroging.
Bij de reiniging de beschermingsmaatregelen en voorschriften voor afvalverwijdering in acht nemen.
-
Opslag / Houdbaarheid
-
Bewaren in ongeopende, originele verpakking op een koele, droge plaats en beschermd tegen vorst gedurende ten minste 9 maanden.
-
Verbruik
-
Zie toepassingsvoorbeelden
-
-
Toepassingsvoorbeelden
-
Transversale geleidende laag
Het materiaal op de goed voorbereide ondergrond aanbrengen, met een rubberen vloertrekker gelijkmatig verdelen en vervolgens met een geschikte epoxyroller kruislings narollen.
min. 0,15 kg/m² bindmiddel (afhankelijk van de ondergrond)
-
-
Algemene instructies
-
Indien niet anders is aangegeven, zijn alle bovengenoemde waarden en verbruiken onder laboratoriumcondities (20°C) verkregen. Op locatie kunnen geringe afwijkingen ontstaan.
Voor het aanbrengen van de deklaag de functionaliteit van de geleidende laag en aansluitingen controleren en in een meetprotocol vastleggen.
Ongelijkmatige verwerking alsmede geringe ventilatie kunnen leiden tot verschil in glansgraad en onregelmatige respectievelijk hogere geleidingsweerstand.
De zwarte kleur van de geleidende laag bij het kiezen van de kleur van de volgende laag in acht nemen.
Verdere informatie met betrekking tot de verwerking, systeemopbouw en het onderhoud van de producten vindt u in de nieuwste technische merkbladen en de Remmers systeemaanbevelingen.
Bij de verwerking van systemen waarvoor een toelating verplicht is, de betreffende toelating in acht nemen.
-
-
Verwijderingsinstructie
-
Grotere productresten moeten in de originele verpakking worden afgevoerd in overeenstemming met de geldende voorschriften. Volledig lege verpakkingen moeten worden gerecycled. Mag niet samen met het huishoudelijk afval afgevoerd worden. Niet in de gootsteen werpen. Niet in de riolering lozen.
-
-
Veiligheid / Regelgeving
-
Alleen voor professioneel gebruik!
Meer gedetailleerde informatie over veiligheid tijdens transport, opslag en verwerking en over verwijdering en ecologie is te vinden in het huidige veiligheidsinformatieblad en de brochure "Epoxyharsen in de bouwindustrie en het milieu" (Deutsche Bauchemie e.V., 3e editie, status 2022).
-