Art.nr. 250660
Watergedragen wit primerconcentraat


Productspecificaties
Bij levering
De genoemde waarden staan voor typische producteigenschappen en moeten niet als bindende productspecificatie worden uitgelegd.
Toepassingsgebied
- Hout binnen en buiten
- Naald- en loofhout
- Maatvaste houten elementen: bijv. ramen en deuren
- Beperkt maatvaste houten bouwelementen: bijv. rolluiken, schuttingen, tuinhuisjes
- Niet maatvaste houten elementen: bijv. hekwerk, schuttingen, palen, betimmeringen
Eigenschappen
- Economisch: concentraat met water op dompel- en gietkwaliteit instellen
- Zeer goed dekvermogen
- Isoleert houtingrediënten
- Goed vloeivermogen op ruw en geïmpregneerd hout
- Goede poriënvernetting
- Uitstekende (natte) hechting
-
Werkvoorbereiding
-
Eisen aan de ondergrond
De ondergrond moet schoon, droog, stof-, vetvrij zijn, ontdaan van stoffen die de hechting nadelig beïnvloeden en vakkundig voorbewerkt.
Maatvaste houten elementen: houtvochtgehalte 11-15%
Beperkt en niet maatvaste houten elementen: houtvochtgehalte max. 18%
-
Voorbereidingen
Eventueel niet resistente houtsoorten met een houtbeschermingsmiddel* impregneren (*Biocide producten veilig verwerken. Voor gebruik altijd het etiket en de productinformatie lezen!)
BFS-merkblad nr. 18 "Coatings op hout en bouwmaterialen van hout buiten" in acht nemen.
-
-
Verwerking
-
Verwerkingsvoorwaarden
Materiaal-, omgevings- en substraattemperatuur min. +15 °C tot max. +30 °C.
-
Het materiaal goed roeren, ook tijdens de verwerking of na werkonderbreking.
Professionele verwerkers: kwasten, dompelen, flowcoaten, spuiten alleen in gesloten cabines.
Voor verwerking door middel van dompelen of flowcoaten de viscositeit met water op 35 40 sec in een ISO cup 3 mm instellen.
Gebruik geen IR-droging bij gebruik van TSR-geoptimaliseerde voorschriften.
Aangebroken verpakking goed sluiten en zo snel mogelijk verwerken.
-
Verwerkingsinstructies
-
De compatibiliteit, de hechting en de kleurtint moeten worden getest door op de ondergrond proefvlakken aan te brengen.
Alvorens technisch gemodificeerde houtsoorten en materialen op houtbasis te coaten, moeten een proefcoating en een geschiktheidstest voor het gewenste toepassingsgebied worden uitgevoerd.
Gelieve met het gewenste systeem onder praktijkvoorwaarden een proefcoating uit te voeren en vervolgens de oppervlakte-eigenschappen te testen.
Voor goede ventilatie en luchtverversing zorgen.
Op accoya, eik en kastanje worden optimale resultaten worden bereikt bij een pH van 9,0 - 9,5, dit komt overeen met een toevoeging van 0,3-0,5% VP 20829 additief.
Bij een verhoging van de viscositeit door verdamping, water toevoegen (om de uitgangsviscositeit te bereiken, uitlooptijd ca. 35 - 45 sec in ISO cup 3 mm).
Bij schuimvorming in de flowcoater adviseren wij 0,2 - 1,0% Ontschuimer VP 9325, sterkte 2 toe te voegen.
Te veel verdunnen, een te hoog vochtpercentage in het hout of het niet aanhouden van de aanbevolen laagopbouw, verbruikshoeveelheden en droogtijden kunnen de isolerende werking van het product beïnvloeden.
Bij watergedragen verfsystemen bestaat altijd een kleine kans op verkleuring door houtinhoudstoffen.
Aanbevelingen van verfsystemen specifiek gericht op houtsoort voor het behandelen van kozijnen en buitendeuren vindt u op onze website: www.remmers.be
De merkbladen voor onderhoud en verzorging van dompelbaden en gietinstallaties en de instructies met betrekking tot bedrijfshygiëne in acht nemen.
-
Drogen
Overschilderbaar: na ca. 4 uur
(bij 23 °C en 50 % r.v.)
Overschilderbaar met geforceerde droging: na ca. 90 minuten
(20 minuten nadruppelen/50 minuten droogfase (35 - 40 °C)/20 minuten afkoelfase)Lage temperaturen, weinig ventilatie en een hoge luchtvochtigheid vertragen de droging.
-
Verdunnen
Indien nodig met water
-
Gereedschap / Reiniging
-
Acrylkwast, dompelbekken, flowcoater, spuittunnel
-
Gereedschap direct na gebruik met water respectievelijk Aqua RK-898-Reinigingsconcentraat reinigen.
-
Opslag / Houdbaarheid
-
In ongeopende, originele verpakking koel, droog en vorstvrij opgeslagen min. 12 maand.
-
Verbruik
-
100 - 120 ml/m² per bewerking
-
Verwijderingsinstructie
-
Grotere productresten moeten in de originele verpakking worden afgevoerd in overeenstemming met de geldende voorschriften. Volledig lege verpakkingen moeten worden gerecycled. Mag niet samen met het huishoudelijk afval afgevoerd worden. Niet in de gootsteen werpen. Niet in de riolering lozen.
-
-
Veiligheid / Regelgeving
-
Verdere informatie met betrekking tot de veiligheid bij transport, opslag, afval en ecologie vindt u in onze nieuwste veiligheidsinformatiebladen.
Niet gebruiken voor hout, dat bij toepassing in direct contact komt met levensmiddelen of diervoeder
-